رفع ارور Has Stopped Workin

شاید شما هم تا به حال با نصب بازی های کامپیوتری با ارور has stopped working مواجه شده باشید که واقعاً یک ارور نحس و تکراری می باشد که از اجرای بازی جلوگیری می کند ! و بسیاری از کاربران با دیدن این ارور از بازی کردن منصرف می شوند و ما در ادامه مطلب رفع این ارور را به طور کامل شرح خواهیم داد و به دلایل پدیدار شدن این ارور می پردازیم.

توجه : این ارور ریشه های زیادی دارد که می توان به نیاز داشتن بازی به آپدیت ، پاک شدن برخی از فایل های بازی ، ناسازگاری بازی با سیستم شما و … داشته باشد که ما در اینجا به شرح کارهایی می پردازیم که 90% مواقع این ارور به دلیل اعمال نکردن تنظیمات زیر می باشد پس اگر احیاناً شما با انجام مراحل زیر باز هم با ارور has stopped working مواجه شدید پس مشکل از جای دیگر می باشد .

قبل از هرچیزی شما اطمینان حاصل نمائید که یک آیکون از فایل اجرایی بازی یا نرم افزار مورد نظر در سطل آشغال ویندوزتان موجود نباشد چرا که در اکثر مواقع این ارور به دلیل کپی بودن با شرت کات بودن از آیکون اجرایی بازی در سطل آشغال ، این ارور پدیدار می شود ، در صورت کپی بودن آن را حذف کرده و سیستم را ریستارت کنید و حالا بازی یا نرم افزار را اجرا کنید . در صورتی که باز هم با همان ارور مواجه شدید سپس مراحل زیر را دنبال کنید .

توجه : در هر مرحله که کارهای زیر را اعمال نمودید ، و نتیجه نگرفتید مرحله بعد را دنبال کنید .

1- ابتدا برنامه Run را از منوی Start باز کنید و در کادر و قسمت خالی آن عبارت cmd را تایپ کنید ، اکنون یک پنجره مشکی برای شما باز می شود که باید دوباره داخل آن عبارت BCDEdit.exe /set {current} nx AlwaysOff را تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید و بعد سیستم خود را ریستارت کنید .
2- اگر دوباره شما در اجرا کردن بازی با این ارور مواجه شدید باید کارت گرافیک و Drirecx خودتون رو آپدیت کنید .